понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 102
home Вести

Катица Јанева ќе бара одложување на затворската казна

Катица Јанева ќе бара одложување на затворската казна

Поранешната Специјална јавна обвинителка, Катица Јанева ќе бара одложување на издржувањето на седумгодишната затворска казна, најавува нејзината одбрана откако вчера Апелацискиот суд ја потврди првостепената судска пресуда за случајот „Рекет“.

Со тоа пресудата стана правосилна.

Нејзините адвокати велат дека ќе поднесат вонреден правен лек до Врховниот суд, но и дека кога ќе го добијат упатниот акт, ќе побараат одложување на издржувањето на затворска казна.

Коронавирус