среда, 28. јули 2021. Вести денес: 154
home Вести

Катица Јанева одби да одговори на новинарски прашања

Катица Јанева одби да одговори на новинарски прашања

Специјалната јавна обвинителка во оставка Катица Јанева, по една недела молк и криење, денеска се појави во просториите на СЈО каде одржа прес конференција но ги избегна новинарските прашања.

Таа сама застана зад говорницата. Ниту еден од обвинителите од СЈО не застанаа зад неа.

-Повикот да се служи на државата и да се биде дел од професионален тим кој треба да го реши високиот криминал во државата е чест за мене, иако постојано бев мета на препукувањата меѓу партиите. Се познавм со Бојан Јовановски. Не сум криела дека мојот син работи во 1 ТВ, но ова не значи дека некој требало да ме злоупотребува., рече Катица Јанева која го водеше СЈО, на денешната прес конференција.

 

Коронавирус