недела, 7. март 2021. Вести денес: 1
home Вести

Катица честела сендвичи во судницата

Катица честела сендвичи во судницата

Обвинетата во случајот „Рекет“, Катица Јанева, во судницата каде течеше рочиште со докази прибрани од ПИ-мерки на обвинителството на Вилма Русковска, им подели сендвичи на полицајците што ја спроведоа утрово од домашен притвор, пренесува „Плусинфо“.

Таа тоа го стори откако судијката на барање на Русковска даде пауза во судскиот процес во кој се емитуваат снимки од Зоран Милевски Кичеец и од Бојан Јовановски.

Коронавирус