понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Катастрофално ниска излезност: ДИК објави податоци за излезноста до 18:30 часот

Катастрофално ниска излезност: ДИК објави податоци за излезноста до 18:30 часот

До 18:30 часот, на референдумот излегле да гласаат само 34,09 % oд избирачите во Македонија.

Ова се податоците од 84.83% пристигнати места.

Последните бројки, пласирани официјално, од Државната изборна комисија, се потврда дека рекордна ниска излезност се забележува на денешното гласање.

Гласањето е завршено во 19 часот.

Локални избори 2021