петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 140
home Вести

КАТАСТРОФАЛНА ИЗЛЕЗНОСТ ДО 15 ЧАСОТ: ДИК со официјални бројки

КАТАСТРОФАЛНА ИЗЛЕЗНОСТ ДО 15 ЧАСОТ: ДИК со официјални бројки

Заклучно до 15 часот гласале 334.075 избирачи, а претворено во проценти тоа е 22, 56 проценти, ова денеска на пресконференција го истакна претседателот на ДИК Оливер Дерковски.

Тој вели дека денот се одвива во истата атмосфера како и досега и им се заблагодари на поголемиот дел на граѓани поради демократската атмосфера.

-Ги критикувам сите оние кои што во текот на денот сакаа да ја нарушат таквата слика, со брза интервенција тие инциденти се надминати.

 

Коронавирус