вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 89
home Вести

Касарната во Велес секое утро го загадува градот – жителите со прашања до Шекеринска дали таа го одобрува загадувањето (ФОТО)

Касарната во Велес секое утро го загадува градот – жителите со прашања до Шекеринска дали таа го одобрува загадувањето (ФОТО)

Револтирани жители на Велес утрово до редакцијата на КУРИР испратија фотографии и допис во кој тврдат дека од касарната во градот секо утро се шири загаден смог кој е штетен за сите.

Граѓаните преку фотографии тврдат дека станува збор за некаков вид на чад кој се испушта со согорување на нешто недозволиво.

Тие ја прашуваат и министерката за одбрана дали знае за оваа ситуација и дали ја одобрува истата?

Коронавирус