сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Вести

Касами: Тетово ќе има нов градоначалник кој ќе се грижи за граѓаните

Касами: Тетово ќе има нов градоначалник кој ќе се грижи за граѓаните

Победуваме во Тетово. Градот за првпат ќе има градоначалник кој ќе се грижи за граѓаните, рече кандидатот за градоначалник на БЕСА и претседател на партијата, Билал Касами во изјава за медиумите.

Според него, Тетово ќе биде град на сите, односно град на културата, образованието, иднината.

Тој им се заблагодари на сите активисти и гласачи на Беса и нагласи дека во вториот круг нема да бидат разочарани.

Според информациите на ДИК, ќе има и втор круг во Тетово, а покрај Касами, ќе се најде и кандидатката на ДУИ и актуелна градоначалничка Теута Арифи.

Коронавирус