недела, 4. декември 2022. Вести денес: 69
home Вести

Касами подготвен да коалицира со партијата на Села

Касами подготвен да коалицира со партијата на Села

Лидерот на Беса, Билал Касами, во емисијата 10 минути на ТВ 21 изјави дека е подготвен да коалицира со Алијанса за Албанците на Зијадин Села.

Според Касами, причината е тоа што опозициските партии се поблиски.

–Би сакале предизборна коалиција за да биде сигурен опозицискиот глас дека конечно ќе дојде до промена во Северна Македонија, но ако нема таква соработка, и по изборите сигурно би сакале некаква соработка со Алијансата за Албанците. Како опозициски партии сме поблиски до нив – вели Касами за ТВ21.

Најнови вести

Коронавирус