сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 92
home Вести

Картата на „Голема Албанија“ на чело на протестот за Диво Насеље (ФОТО)

Картата на „Голема Албанија“ на чело на протестот за Диво Насеље (ФОТО)

На скопскиот плоштад „Скендерберг“ почна во напладне протестот за осудените од случајот Диво Насеље. Поддршка на протестот дадоа неколку десетина граѓани.

Демонстрантите бараат правда и слобода за осудениците.

Граѓаните кое се придружија на протестот држат транспаренти за правда за малиот Алмир, но и транспаренти со УЧК и со картата на „Голема Албанија“. На големиот транспарент со таканаречената голема Албанија стои и слика на Арсим Бајрами за кого се бара слобода.

Коронавирус