среда, 30. септември 2020. Вести денес: 7
home Вести

Каракамишева: Убаво е да почне пракса на ангажирање луѓе во политиката со богати CV во својот професионален живот- со криминалциве тонеме!

Каракамишева: Убаво е да почне пракса на ангажирање луѓе во политиката со богати CV во својот професионален живот- со криминалциве тонеме!

Убаво е да почне пракса на ангажирање луѓе во политиката со богати CV во својот професионален живот, луѓе докажани и признати дома и во странство… доста ни е од криминалци, рекетари, наркомани, пијандури, лажови, изгубени души, пишува универзитетската професорка Тања Каракамишева на Фејсбук.

-Државата мора да тргне напред! Со криминалциве тонеме!

Коронавирус