недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Каракамишева од протестот: Многу сме, како едно сме!

Каракамишева од протестот: Многу сме, како едно сме!

На Плоштадот Македонија во Скопје се одржува масовен протест против промената на уставното име на Македонија.

Меѓу насобраните граѓани е и универзитетската професорка Тања Каракамишева Јовановска.

Таа сподели фотографија и порака на социјалните мрежи.

МНОГУ НЕ ИМА. МНОГУ СМЕ, КАКО ЕДНО СМЕ!!! ??

Коронавирус