сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 12
home Вести

Каракамишева: Можат десет предлози да достават до Собрание нема кој да им ги гласа

Каракамишева: Можат десет предлози да достават до Собрание нема кој да им ги гласа

Опа бато, денес на вонредна владина седница ќе биде ставен предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија со насоки за изменување и дополнување на Уставот, стои во Фејсбук статусот на професорката Тања Каракамишева.

Потоа таа додава дека почетокот на седницата закажан за во 16:00 часот, соопшти владината прес-служба.

Уште еден обичен владин процедурален блеф циркуз за правдање пред странците…и ова е дел од психолошката војна, прочитани се!

Можат десет предлози да достават до Собрание НЕМА КОЈ ДА ИМ ГИ ГЛАСА!

Ќе гукне ли барем Миле Бошњаковски кое министерство го стокми предлогот?

Да знае народ, зошто се крие тоа како најголема тајна?, стои во статусот на Каракамишева.

Најнови вести