петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Каракамишева: Министерката за одбрана има посебна политичка и правна одговорност, нејзината средба со Боки 13-ка само покажува до кое дно сме дојдени како држава

Каракамишева: Министерката за одбрана има посебна политичка и правна одговорност, нејзината средба со Боки 13-ка само покажува до кое дно сме дојдени како држава
-Кога политичарите се ујдисани со луѓе со сомнителен бекграунд, во случајов Шекеринска и Боки 13-ка, тоа покажува до кое дно сме дојдени. Доколку сте политичар, вас не треба ни на сон да ви падне да идете на состанок со такви луѓе, не па да седите уживате во неговиот или нејзиниот дом. Како министерка за одбрана таа има посебна политичка и правна одговорност, вели универзитетската професорка Тања Каракамишева во емисијата “Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија и додаде дека тоа е една од многуте неправилности во изборната кампања.

 

Коронавирус