сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 81
home Вести

Каракамишева: Македонците ги видоа големите лаги на Заев и одлучија- ОВА ПРАШАЊЕ НЕ ЗАСЛУЖУВА ОДГОВОР!

Каракамишева: Македонците ги видоа големите лаги на Заев и одлучија- ОВА ПРАШАЊЕ НЕ ЗАСЛУЖУВА ОДГОВОР!

После вчерашната прес-конференција на Христијан Мицкоски СЕ Е ЈАСНО! Реченицата “секој граѓанин ДА ОДЛУЧИ (значи НЕ ДА ГЛАСА, туку ДА ОДЛУЧИ) според своето убедување, морал и совест… нашата татковина е пред крстопат, ова се судбоносни мигови за државата” кажа СЕ!, напиша професорката Тања Каракамишева на својот Фејсбук профил.

-Јас велам, Македонци, пред вас имате ЛАЖНО ПРАШАЊЕ што има за цел да манипулира и да ве стави во забуна дека овој референдум е за членство во ЕУ и НАТО, а вистината е дека овој референдум е за НАШЕ КОМПЛЕТНО ОБЕЗЛИЧУВАЊЕ КАКО НАРОД и за перење на рацете на СИТЕ ШТО СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО СЦЕНАРИОТО! Македонците се паметен народ, Македонците ги видоа ГОЛЕМИТЕ ЛАГИ НА ЗАЕВ И ОДЛУЧИЈА-ОВА ПРАШАЊЕ НЕ ЗАСЛУЖУВА ОДГОВОР! ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!, додава Каракмишева.