понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 110
home Вести

Каракамишева: Идната Влада да го запише овој ден од историско значење за сите Македонци во Преамбулата на Уставот

Каракамишева: Идната Влада да го запише овој ден од историско значење за сите Македонци во Преамбулата на Уставот

Откако пропадна референдумот за промена на името на Република Македонија, многумина експерти излегоа со свој став, а со свој коментар излезе и Тања Каракамишева.

Фејсбук статус на Тања Каракамишева:

Ги гледам билбордите по улици и срцево ми се смее! На 30.09.2018 донесовме ИСТОРИСКА ОДЛУКА! Предлагам идната Влада да го запише овој ден од историско значење за сите МАКЕДОНЦИ во Преамбулата на Уставот на Република Македонија! Вчера напишавме историја која вечно ќе се раскажува!

Коронавирус