недела, 5. декември 2021. Вести денес: 111
home Вести

Каракамишева до Шекеринска: Нема дезинфекциски средства, се слушаме? Војниците не се луѓе?

Каракамишева до Шекеринска: Нема дезинфекциски средства, се слушаме? Војниците не се луѓе?

Имам информации дека во Касарната „Илинден“ нема никакви заштитни средства, организиран превоз на војници по 50-тина во автобус, кашлаат војници никој не ги прегледува, вели проф. д-р Тања Каракамишева-Јовановска.

-Наредени како сардини за доручек, ручек, нема растојание меѓу нив. Нема дезинфекциски средства, @Sekerinska се слушаме? Војниците не се луѓе???, прашува таа на Фејсбук.

Коронавирус