среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Каракамишева: Ако се одложат изборите, пратениците да се вратат во Собрание и да работат!

Каракамишева: Ако се одложат изборите, пратениците да се вратат во Собрание и да работат!

Ако партиите одлучат да се одложат изборите тогаш пратениците да се вратат во Собрание како во 2016г. и нека работат, апелира универзитетската професорка Тања Каракамишева.

-Во 2016г. за жал имавме правен преседан распуштено Собрание повторно да се состане. Нови избори може да распише само Џафери, не може влада со уредба со законска сила, не може Пендаровски со одлука. И одложувањето на изборите мора добро правно да се обмисли, порача таа.

Најнови вести

Коронавирус