недела, 5. јули 2020. Вести денес: 115
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Вести

Караџовски ги обвини мртвите дека доцна дошле на лекар, иако „алгоритамот“ на Филипче спречуваше луѓе да добијат третман

Караџовски ги обвини мртвите дека доцна дошле на лекар, иако „алгоритамот“ на Филипче спречуваше луѓе да добијат третман

Караџовски ги обвини мртвите дека доцна дошле на лекар, иако „алгоритамот“ на Филипче спречуваше луѓе да добијат третман

За жената од струшко која не ја примија во охридска болница, а после тоа умре, еве што рекоа од болницата:

Од Министерството за здравство имаме добиено алгоритми за работа со пациенти, што нашето Одделение ги почитува во целост. Бидејќи се работело за пациент кој бил во контакт со потврден случај од Дебар за ковид–19 и во овој сличај е постапено во целост согласно алгоритамот и е побарано да биде извршено тестирање од чии резултати ќе зависи понатамошнотото постапување

Повеќе прочитајте ТУКА

Парламентарни избори 2020