четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 221
Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните во Тетово

home Вести

Капитулација на системот на Заев, Спасовски и Филипче: Денешната бројка на новозаразени од коронавирус може да стигне преку 80 лица

Капитулација на системот на Заев, Спасовски и Филипче: Денешната бројка на новозаразени од коронавирус може да стигне преку 80 лица

Последната информација која телевизија Канал 5 ја добиле од ИЈЗ е дека само кај нив се регистрирани 52 случаи на новозаразени, а се чекаат и другите лаборатории.

Неофицијално вкупната бројка може да биде поголема и од 80 лица.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020