понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 237
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Кандидатот за пратеник Велика Стојкова Серафимовска на средба со спортските работници

Кандидатот за пратеник Велика Стојкова Серафимовска на средба со спортските работници

Кафе дружба со спортисти и спортски работници. Разговаравме за нашите заложби за унапредување на спортот и уметноста во образованието и нивната важна функција во психофизичкиот развој на децата и младите. Разговаравме и за традиционалните спортови како дел од културното наследство и потребата за нивно соодветно негување, вели во својата објава кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1 Велика Стојкова Серафимовска.

Парламентарни избори 2020