петок, 23. јули 2021. Вести денес: 10
home Вести

Кандидат за премиер на Македонија од владејачка партија има коронавирус

Кандидат за премиер на Македонија од владејачка партија има коронавирус

Кандидат за премиер на Македонија од владејачка партија има коронавирус.

Вечер.мк објави за кого станува збор, а таму можете да дознаете и кој кандидат за премиер е позитивен на коронавирус.

Засега е непознато каде се заразил.

Тој секојдневно беше во кампања имајќи контакт со илјадници луѓе, но и фукционери. 

Коронавирус