четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 124
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Канал 5: Кое е оригинал, а кое e копија? На магазинот “Vogue“ или на Коста Петров? (ВИДЕО)

Канал 5: Кое е оригинал, а кое e копија? На магазинот “Vogue“ или на Коста Петров? (ВИДЕО)

Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров „сними“ 30 прашања со министерката Мила Царовска, но… Идејата за т.н. “ONE SHOT“ видео клип, со речиси исти прашања, но помалку на број, ја лансираше магазинот „Vogue“ пред најмалку 4 години, анализира Канал 5 телевизија.

Тој серијал се вика 73 Questions и еден од најгледаните видео материјали на магазинот “Vogue“ наменети за интернет платформи.

Кај нас, на ова се сетил и потпретседателот на СДСМ, Коста Петров, но останува дилемата – чија е оригиналната идеја и сценарио? На магазинот „Vogue“ или на Коста Петров?-прашуваат од Канал 5.

Коронавирус