среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 65
home Вести

Камион излета од патот поради снегот кои не го чистат надлежните- причинета е огромна материјална штета

Камион излета од патот поради снегот кои не го чистат надлежните- причинета е огромна материјална штета

Камион се излизгал и излетал од патот синоќа  кај росоманското село Рибарци, најверојатно поради снежниот коловоз, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Додевски појасни дека повредени нема, причинета е само материјална штета.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија