понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 41
home Вести

Каменос: Засрамен сум што во Европа на вредности ако не гласаш одиш во затвор, ако гласаш добиваш два милиони евра

Каменос: Засрамен сум што во Европа на вредности ако не гласаш одиш во затвор, ако гласаш добиваш два милиони евра

Засрамен сум што во Европа на вредности ако не гласаш одиш во затвор, ако гласаш добиваш два милиони евра, објави вечерва Панос Каменос, коалициониот партнер во грчката влада и министер за одбрана на Грција.

Овој него коментар следува откако ВМРО-ДПМНЕ, претходно, објави дека власта се заканува на пратеници на опозицијата. Исто така, беше обелоденето дека власта нудела и по два милиона евра од пратеник за да гласа вечерва за уставните измени.