понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 124
home Вести

Каменос: Референдумот е неважечки поради нискиот одзив

Каменос: Референдумот е неважечки поради нискиот одзив

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, денеска со твит го кажа својот став дека референдумот за промена на името во Поранешна Југословенска Република Македонија (ФИРОМ) е “неважечки” поради нискиот одзив, пишува Катимерини.

-Одзивот изнесуваше 34 проценти непосредно пред затворањето на гласачките места. Извештаите велат дека поддржувачите на бојкотот прославуваа со пеење „Македонија” надвор од Парламентот во Скопје, главен град на ПЈРМ, наведува тој.

 

Коронавирус