петок, 20. мај 2022. Вести денес: 15
home Вести

Камчев позитивен на Ковид 19

Камчев позитивен на Ковид 19

Судењето за случајот „Плацови на Водно“ денеска се одложи поради отсуство на четворица од повиканите сведоци и по барање на одбраната на обвинетиот Орце Камчев, кој од вчера е позитивен на КОВИД-19.

Според одбраната на Камчев, кој денеска присуствуваше во судницата во Основниот кривичен суд во Скопје, Камчев вчера направил брз антигенски тест на КОВИД-19 и кај него е детектиран вирусот, но чека решение за самоизолација.

Случајот го води судијата Илија Трпков, а застапник на обвинението е обвинителката Лиле Стефанова.

Коронавирус