четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Калајџиев: Имам сознанија за еден случај на рекетирање каде се спомнува поранешниот премиер

Калајџиев: Имам сознанија за еден случај на рекетирање каде се спомнува поранешниот премиер

Во вчерашното гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа телевизија, професорот Калајџиев откри дека има сознанија од, како што вели, негови лични прилики за рекетирање на некој бизнисмен во кое Катица Јанева не е вклучена, но се спомнува поранешниот премиер.

Најнови вести

Коронавирус