понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 18
home Вести

Калајџиев до Калеска од СДСМ: Вие како партија треба да одговарате за изборот на Катица Јанева

Калајџиев до Калеска од СДСМ: Вие како партија треба да одговарате за изборот на Катица Јанева

Во емисијата „Вин вин“ експертот Гордан Калајџиев до пратеничката на СДСМ Калеска Ванчева посочи дека тие како партија треба да одговараат за изборот на Катица Јанева, bидејќи избраа погрешен човек да стане обвинител на СЈО.

-За тоа треба да одговарате. Вие како партија треба да одговарате за изборот на Катица Јанева. А, сите знаеја дека не е добар избор, нагласи Калајџиев.

Калајџиев додаде дека СДСМ како партија не ги ослободува од одговорност за погрешниот избор на обвинител во СЈО.

Коронавирус