сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 48
home Вести

Какво врме не` очекува до крајот на неделата?

Какво врме не` очекува до крајот на неделата?

Од утре до четврток ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Дневните температури значително ќе опаднат.

Во петок ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Во деновите од викендот ќе има стабилизирање на времето, а температурите ќе бидат во благ пораст.

Локални избори 2021