четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 42
home Вести

Какво време не` очекува во наредните денови? Ова е прогнозата на УХМР

Какво време не` очекува во наредните денови? Ова е прогнозата на УХМР

Во следните денови ќе преовладува сончево време со значително повисоки дневни температури.

До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени.

Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Локални избори 2021