сабота, 24. септември 2022. Вести денес: 51
home Вести

Какво време не’ очекува? Прогноза за оваа недела

Какво време не’ очекува? Прогноза за оваа недела

До среда наутро ќе биде посвежо, а преку денот ќе биде променливо облачно и особено долж Повардарието ќе засилува северен ветер.

Од четврток температурите ќе бидат значително повисоки и ќе има услови за појава на нестабилност во попладневните часови, информираат од УХМР.

Најнови вести

Коронавирус