петок, 14. мај 2021. Вести денес: 6
home Вести

Какво време не` очекува од утре?

Какво време не` очекува од утре?

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен северен ветер поизразен на северот.

Утринската температура ќе се движи од осум до 19 степени, а дневната температура од 24 до 31 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до краткотрајно засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 13 до 29 степени.

Во следните денови температурите ќе бидат во благ пораст, а во петок и за време на викендот повремено облачноста ќе се зголемува.

Коронавирус