недела, 26. септември 2021. Вести денес: 45
home Вести

Какво време не` очекува до вторник?

Какво време не` очекува до вторник?

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Следува период на стабилно и топло време, со услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица.

Коронавирус