понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 79
home Вести

Какво време нè очекува до сабота?

Какво време нè очекува до сабота?

Времето утре ќе биде стабилно со ниски утрински температури кои насекаде ќе се спуштаат под нула и ќе бидат во интервал од -10 до -2 степена. Утрото ќе биде студено, преку денот сончево со умерена облачност, поголема во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Од петок ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

На планините и на некои повисоки места врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

Коронавирус