недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Какво време не` очекува до крајот на неделава? (ФОТО)

Какво време не` очекува до крајот на неделава? (ФОТО)

Во текот на ноќва и утре претпладне во поголем дел од земјава ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег.

Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе ги има само во јужните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура значително ќе се намали.

Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура и со умерен, а во сабота и засилен северен ветер.

Коронавирус