сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 73
home Вести

Какво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со локален дожд, на повисоките места со дожд и снег, а на планините со снег.

Во текот на денот ќе има разведрување, во текот на ноќта кон понеделник ќе има нови врнежи кои поради спуштање на постуден воздух од север на планините и на повисоките места ќе бидат од снег, а на некои пониски места од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи во интервалот од минус еден степен до 3 степени целзиусови, а дневната од шест до 13 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време. Утринската темература ќе се спушти до еден степен Целзиусов, а дневната ќе достигне девет степени.

Коронавирус