петок, 29. јули 2022. Вести денес: 122
home Вести

Какво ќе биде времето во следните денови?

Какво ќе биде времето во следните денови?

Утре во западните делови ќе дува засилен северозападен ветер и од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град.

Во следните денови ќе се задржи многу топло време, особено во јужните делови од земјата.

Нестабилно ќе биде и во сабота, а од недела се очекува постепено стабилизирање на времето.

Коронавирус