недела, 19. септември 2021. Вести денес: 46
home Вести

Какво ќе биде времето утре?

Какво ќе биде времето утре?

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер, информираат од УХМР.

-Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. УВ=8. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 32 степени, соопштија од УХМР.

Времето во наредните денови ќе биде на стабилно време. До сабота дневните температури ќе бидат најмногу до 35 степени, а потоа брзо ќе се покачуваат.  (МИА)

Коронавирус