вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 92
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Какво ќе биде времето до крајот на неделава? (ФОТО)

Какво ќе биде времето до крајот на неделава? (ФОТО)

Утре во попладневните и ноќните часови, како и во сабота времето ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, со пообилен пороен дожд за кратко време, силни електрични празнења, ветер (над 60 км/час) и услови за појава на град.

Коронавирус