среда, 12. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Какво ќе биде времето денес и во следниве денови?

Какво ќе биде времето денес и во следниве денови?

Времето ќе биде студено изутрина, а преку денот сончево со слаб јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 12 до минус 4, а дневната од 4 до 12 степени.

Во Скопје утрото ќе биде студено, а преку денот сончево со слаб јужен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до минус 6, а дневната ќе достигне до 9 степени.

Од понеделник ќе има извесно зголемување на облачноста, а од вторник во северните и западните делови ќе има услови за локален дожд.

Дневната температура до среда ќе биде во пораст.

Коронавирус