среда, 23. септември 2020. Вести денес: 50
home Вести

Какво ќе биде времето денес?

Какво ќе биде времето денес?

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со врнежи од дожд претежно во западните делови.

Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Дневната температура ќе биде во интервал од 6 дo 12 степена. Во Скопје ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд со променлив интензитет.

Ќе дува умерен до засилен ветер од од јужен правец. Температурата ќе достигне до 10 степени.

Коронавирус