вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 78
home Вести

Каков крај Зоране, му порача Апасиев на Заев (ФОТО)

Каков крај Зоране, му порача Апасиев на Заев (ФОТО)

Професорот Димитар Апасиев со извадок од закон и порака со хаштаг #КаковКрајЗоране му порача на премиерот дека ќе одговара за поткуп на гласачи.

Пораката се однесува на инцидентот од пред два дена во Крива Паланка.

Коронавирус