четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 190
home Вести

Како во хорор филм: Отворен лифт среде Скопје, граѓаните без никакво предупредување во катната гаража „Смилевски конгрес“ (ФОТО)

Како во хорор филм: Отворен лифт среде Скопје, граѓаните без никакво предупредување во катната гаража „Смилевски конгрес“ (ФОТО)

Среде Скопје животот на граѓаните е загрозен.

Станува збор за лифт во катната гаража Смилевски конгрес кој е целосно отворен и небезбеден за граѓаните, а притоа нема никаква ознака за предупредување.

Читателите кои ни ги испратија овие фотографии се сведоци на ужасната слика која се забележува во еден од ходниците на гаражата.

За среќа засега иако нема предупредување не дошло до поголема несреќа, но дали надлежните го чекаат тоа за да преземат посериозно мерки и да се фатат за работа останува да видиме.

Коронавирус