сабота, 28. март 2020. Вести денес: 21
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Како коалициониот пртнер на Заев ги смирува граѓаните: Корона е подобра од домашен притвор? (ФОТО)

Како коалициониот пртнер на Заев ги смирува граѓаните: Корона е подобра од домашен притвор? (ФОТО)

Во екот на кризата со коронавирусот што ја зафати Македонија, покрај мерките и препораките од надлежните повици за поголема одговорност стигнуваат од сите страни, па така вечерва еден од коалиционите партнери на Заев, Самка Ибраимоски со порака преку социјалната мрежа на Фејсбук ги повика граѓаните да бидат одговорни…

Имено, тој на Фејсбук го напиша следното:

-Почитувани пријатели една моја препорака, замислете дека сте во домашен притвор 14 дена и се ќе си биде подобро со коронавирусот, стои во објавата на Ибраимоски.