четврток, 6. август 2020. Вести денес: 36
home Вести

Како изгледа Тушникот кој вика дека има зелено светло од Вице да пали автомобили? (ФОТО)

Како изгледа Тушникот кој вика дека има зелено светло од Вице да пали автомобили? (ФОТО)

На Јутјуб каналот со име „Вице Мафијашот“ се појави нова аудиоснимка со наслов „Вице даде зелено светло да запалам коли“, во која се слуша разговор помеѓу две машки лица.

Пред да почне аудиоснимката, на почетокот на видеото на Јутјуб се наведува дека разговорот го водат Стојче Чифлигароски, кој е претставен како „сопственик на СВ Инвест, фирма параван на семејството Заеви за тендерите во РЕК Битола“ и Горан Димовски – Тушникот од Битола.

Во снимката се слуша како лицето претставено како Тушникот од Чифлигароски бара да му пуштат пари за да може да работи и објаснува како дошло до ситуација да е „блокиран“. Во разговорот тие споменуваат и лица Вице и Трајче за кои авторот имплицира дека станува збор за членовите на семејството Заеви.

Тушникот во еден дел кажува и дека на некое „дете Чаки ќе му се запали колата“, за што добил и зелено светло.

Еве како изгледа Тушникот кој вика дека има зелено светло од Вице и Рашо да пали автомобили:

Коронавирус