петок, 31. март 2023. Вести денес: 135
home Вести

Кај Градско се гради електронска наплатна станица, сообраќајот со времен режим до април следната година

Кај Градско се гради електронска наплатна станица, сообраќајот со времен режим до април следната година

Воведен е времен режим на сообраќај на делницата Велес-Неготно, кај наплатната станица Градско, и обратно, поради градежни работи за изградба на електронски систем за наплата, информира Автомотосојузот на Македонија.

Времениот режим ќе трае до април следната година согласно одобрението од Министерството за транспорт и врски.