вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 181
home Вести

Каевски: Заев е новиот Јосип Броз Тито!

Каевски: Заев е новиот Јосип Броз Тито!

Кога ќе ги прашам моите каде се чувствувале најмногу признаени и каде им било најдобро, тие велат во времето на Јосип Броз Тито, а ќе дојде време кога ние ќе кажуваме на нашите деца и внуци дека живеевме во времето на Зоран Заев со Владата го решил деценискиот проблем.

Ова го изјави вчера Дарко Каевски во дебата на ТВ21.

– Го реши деценискиот проблем и ги надмина бариерите и се исправи пред сериозен предизвик, истакна Каеввски.

На неговата изјава се изнасмеа Александар Пандов со кој заедно гостуваа во ТВ 21.

Најнови вести

Коронавирус