вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Јусуф Билали, татко на ранетото момче на свадбата во Мала Речица: Џеват Адеми пукаше со оружје

Јусуф Билали, татко на ранетото момче на свадбата во Мала Речица: Џеват Адеми пукаше со оружје

Родителот на младиот човек кој пред еден месец беше ранет на свадба во Тетово, во изјава за Алсат, ја демантираше изјавата на пратеникот на ДУИ Џеват Адеми, кој вчера ја отфрли какво било вмешаност во инцидентот. Но, Јусуф Билали, родител на еден од ранетите, вели поинаку.

Билали вели дека бил сведок на целиот инцидент за тоа како Џеват Адеми заедно со друго лице испукале со огнено оружје при што од испиканите куршуми ги раниле неговиот син и уште еден млад човек.

Извор: alsat-m

Најнови вести

Коронавирус