четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Јубилеен македонски традиционален ручек во Љубанци во организација на УМС Бутел

Јубилеен македонски традиционален ручек во Љубанци во организација на УМС Бутел

Овој викенд (23.06.2019, недела, 12:00 часот) Унијата на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ од Општинскиот комитет Бутел организира традиционален македонски ручек во манастирот Св. Јован во Љубанци.

Овој 10-ти јубилеен собир на Унијата на млади сили е посебно значаен за да се испрати една силна порака дека македонската младина е силно врзана за својата традиција и вредности.

Од УМС Бутел ги покануваат сите млади од Република Македонија на дружење и манастирско гравче.

Повеќе информации може да видите ТУКА

Коронавирус