понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 32
home Вести

ЈСП го измени возниот ред

ЈСП го измени возниот ред

Изменет ќе биде возниот ред на автобусите во петок.

Од ЈСП информираат дека во петок (24.05.2019 година), поради државниот празник 24 Мај – Ден на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј, возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред.

Коронавирус